SZERETETTEL KÖSZÖNTJÜK A ZIRCI BENEDEK ELEK ÓVODA ÉS BÖLCSŐDE HONLAPJÁN!
AKTUÁLIS HÍREK
Zöld hét (2026)
Zöld hét (2026)

A Zöld hét keretein belül változatos és színes programokon vehettek részt óvodásaink. A témahét indításaként hétfőn Hundzsa Anett, a Fehér Holló Alapítvány állatvédő önkéntese látogatott el az intézménybe. A gyerekek legnagyobb örömére nem érkezett üres kézzel: magával hozta Gubacsot, a sérült szárnyú baglyot, zöld küllő-, seregély- és dolmányosvarjú-fiókákat, valamint egy egészen pici nyestet is. Ezzel párhuzamosan a tankötelesek Huszárokelőpusztára, a Bakonyi Kisbetyár Erdei Iskolába látogattak el, ahol a komplexumot körbeölelő tanösvényen képzett szakemberek vezetésével ismerkedhettek meg a Bakony állat és növényvilágával. Óriási élmény volt számukra külön busszal elutazni, majd egy vadregényes kiránduláson részt venni, ahol egy vérbeli erdész vezette be őket az erdő rejtelmeibe. Köszönjük a Szülői Munkaközösségnek az utazáshoz nyújtott támogatást! Szerdán és csütörtökön az óvoda udvara igazi mesebirodalommá változott. A gyerekek egy interaktív történet részeseiként különleges kalandokba keveredtek: a mese szerint egy gonosz boszorkány megirigyelte a kicsik boldogságát, és el akarta lopni a színeket az udvarról. A lányok és fiúk 5 izgalmas állomáson keresztül siettek Bodza Tündér segítségére, hogy közösen elűzzék a boszorkányt és megmentsék az óvodát. A küldetés során a gyerekek:

  • Segítettek a madaraknak megtalálni az elveszett hangjukat.
  • Egy-egy szeretetteljes öleléssel visszaadták az öreg juharfa életerejét.
  • A „tóparton” megkeresték az állatok lábnyomaikat.
  • Gólya Gerzsonnak segítettek fészket építeni.
  • Megmentették a legkedvesebb barátaikat: az udvaron elveszett plüssállatokat.
  • Végül a bogarak titokzatos világát tanulmányozva végleg elűzték a parányira zsugorodott boszorkányt.

A kalandos, élményekkel teli nap végén a megfáradt hősök Bodza szörppel olthatták a szomjukat.

2026. Június 03. Szerda